Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Karoulec

Pan Juraj Herz nám poněkud

zplytknul - alespoň mně tedy. Doby jeho Morgian, Spalovačů, Lamp či Devátých srdcí jsou definitivně v háji. Passage byl film, myslím si, i přes jeho násilnou shnětenost - alespoň určitým způsobem zajímavým. Avšak jeho tv seriál Černí baroni? Fakt to bylo od něj? Jako by mu  do toho snad kecal trošku Troška. T.M.A. - to už nebylo ani blbý, jak by řekl nebohý pan Miroslav Macháček.

Po přečtení Vaší recenze, Adame, mi přijde, že pan Herz završí svoji kariéru tím, že nejspíš jednou popře sebe sama, nestalo-li se tak již.

Dík za Vaše články, čtu je rád a rád jsem měl i Herzovy dobré filmy, tak jsem si dnes u Vás přihřál svoji polévku:-)

0/0
15.10.2010 20:57

lrklo

Není nad to, když se historické události řeší

dnešním pohledem. A líbí se mi, jak i naše policie je nezvykle v těchto případech aktivní, bez ohledu na nedostek benzinu a snižování platů. A proč taky někdy nevyšetří řádění ss manů za květnových dnů 1945.[>-]

0/0
11.10.2010 20:49

Politicky korektní lež

Re: Není nad to, když se historické události řeší

To řádění ss bylo již mnohokrát vyšetřováno a omíláno. To neomlouvá zločiny na druhé straně. Již nastává čas pohlédnout na celou problematiku 2. sv. války objektivně a nezaujatě.

0/0
12.10.2010 23:25

petrph

třeba by stálo za to,

Aby (když už ne v kinech) , tak aspoň v televizi bych před tímto filmem promítán jakýsi historický přehled oné doby. Asi tak jak se to doporučovalo před mjr.Zemanem, což komerční TV samozřejmě nedělaly-a dnešní mládež bere Zemana jako bezva ekšn seriál a ptá se co nám vlastně ti hodní komunisti dělali zlýho.

Aby se nestalo, že by Habermannův mlýn naseká stejnou paseku v myslích dnešních mladých, ze které vyjdou Němci jako dobráci co se tu snažili udělat trocha pořádek a jak se jim ti zlí Češi po válce v krutě mstili.

0/0
11.10.2010 15:58

kevinbb

Re: třeba by stálo za to,

R^

0/0
11.10.2010 16:04

Vikina

Re: třeba by stálo za to,

ale Češi se jim nemstili, pouze někteří Češi využili situaci a nakradli si, co se dalo. A ti sadisté mezi nimi si holt zgustli na většinou zcela bezbranných lidech, Takže to není o Češích, ale o zločincích mezi námi, kteří musí vadit každému slušnému člověku.

0/0
11.10.2010 16:17

SYETEY-KOTZOUR

Re: třeba by stálo za to,

no ne, třetí souhlas

0/0
11.10.2010 16:49

eltanin

Re: třeba by stálo za to,

Když se tedy Češi nemstili, ale jen kradli nebo se sadisticky vyžívali, co pak ten chudák strýc od Mašínů, co nechal zastřelit ty dva německé kluky za to, že zdrhli z přikázané práce? Těžko si na nich asi něco ukrad, takže to byl nejspíš jen čin ukojování sadistických choutek, stejně jako zbytek toho, co v tom internačním táboře dělal, že? Tak s tímhle opatrně, aby vás pak nějaký Mašín neobvinil z toho, že jste komunista a nechtěl si říznout. Jim stačí málo. ;-)

0/0
11.10.2010 18:34

Vikina

Re: třeba by stálo za to,

Však také pan Novák nikdy neměl v Jeseníku dobrou pověst a nakonec musel odtud s ostudou vypadnout. Na klucích si jistě nic neukradl, stačilo mu, že byl chvíli faktickým velitelem města a - co hůře, v podstatě pánem nad životem a smrtí mnoha Němců, zejména těch, co nechal poslat do místních koncentráků. Zabral si nejkrásnější vilu v městě, udělal z ní Ústav pro bojovníky proti fašismu a následně tam nastěhoval svou matku, sestru a neteř (sám si vzal za manželku Němku).

Nemyslím si, že bych měl potíže s Mašíny (ti ostatně vděčí za svou záchranu celé řadě obyčejných Němců), potíže jsem měl vždy jen s komunisty a jejich pohrobky (ať už jsou v jakékoliv straně). A Ctibor Novák byl neobyčejně surový, mocichtivý a nečestný člověk - prostě přesně ten správný typ pro poválečné zločiny.

0/0
11.10.2010 23:56

eltanin

Re: třeba by stálo za to,

Tak, hnusáka Nováka jsme se zbavili, Mašíny radši nechme v klidu, pro ty je komunista asi každý, kdo nemá stejný názor a oni o Novákovi tuším neříkají, že byl "neobyčejně surový, mocichtivý a nečestný člověk." Ale ono bude asi těžké najít někoho s úplně čistým štítem (z pohledu dneška). Takže si místo pana Nováka vezměme třeba nezpochybnitelného hrdinu pplk. Balabána. Pokud vím, tak mu někdy ze začátku války psal gen. Ingr, že president Beneš má v plánu založit po válce na území republiky nevímkolik německých žup a Balabán odpověděl v tom duchu, že je dobře, že to ví, protože tím pádem se po válce postará, aby do těch německých žup nebylo koho zařadit, a to i kdyby měl podřezávat čtyřleté německé parchanty. Bohužel se konce války nedožil, takže nevíme, jestli by opravdu podřezával malá děcka, já myslím, že spíš ne, ale asi by měl i tak sklon občas přivřít oko nad někým, kdo by to udělal. A doufám že se shodneme, že tenhle pán nebyl "neobyčejně surový, mocichtivý a nečestný." ;-)

0/0
12.10.2010 10:37

Vikina

Re: třeba by stálo za to,

Jasně, že Mašínovi o strýci neřeknou nic špatnýho, ostatně, oni sami v Jeseníku nežili, takže neměli ponětí, čím tam proslul. My, co jsme tam žili, to ovšem víme. Mmch, v 60. letech jsem se tam potkal s Mašínovic babičkou, a hleďme, ona to byla sudetská Němka - to bylo překvapení!

Jinak, spousta novoosídlenců si čistý štít zachovalo, nejhorší byli komouši, kteří po 48 jen pokračovali tam, kde začli v r. 45, totiž v pronásledování slušných lidí (ostatně, Novák snad k těm komoušům také vstoupil, jak jinak).

Pochopitelně, že po válce (natož za protektorátu) panoval všeobecný souhlas to s Němci nějak vyřídit, nicméně i tak byli lidé, kteří si zachovali slušnost a naopak dacani, kteří využili dočasného bezprávního stavu k páchání zločinů. A o tom tu je PŘEDEVŠÍM řeč, ne o tom, co Němci kdysi cosi - to patří do jiné kolonky. Mě osobně mnohem víc vadí synáček někdejšího zarytého komunisty, který chtěl mou matku poslat do koncentráku, protože se zastala své někdejší německé spolužačky, a po

0/0
12.10.2010 22:28

Vikina

Re: třeba by stálo za to,

r. 48 byl na dlouhou dobu postrachem obce. Synáček, stejný lotr jako jeho fotr, blbej jak tágo, je dnes předsedou místní ODS - nu, jak jinak, kde jinde takové lidi najít! A pochopitelně, velký vlastenec a odpůrce sudeťáků (i když, peníze od nich mu nesmrdí). A takový pacholek mi má dnes co vykládat, co je správný? - mám čekat, že mě pošle do koncentráku on?

Co se Balabána týče, jemu se není co divit, ten byl v boji, a byli to především lidé z odboje, co u Beneše prosadili myšlenku odsunu - tohle totiž nebyla původně Benešova myšlenka, proto jednal s Jakschem, proto uvažoval o župách, bylo to ponaučení z chyb, kterých se dopustila 1. republika. Dopadlo to nakonec jinak, zda dobře či špatně už tady nevyřešíme. Opakuji, že článek je o něčem jiném, neřešíme zde správnost odsunu, řešíme zde, zda si konečně přiznáme své poválečné zločiny (do čehož odsun nepočítám). Osobně pochybuji, že by se Balabán zločinů dopouštěl, ti, co bojovali, ženský a děti nezabíjeli, to dělali hlavně kolaboranti.

0/0
12.10.2010 22:44

eltanin

Re: třeba by stálo za to,

Vždyť já v tom svém příspěvku netvrdím, že by se dopouštěl zločinů, já jen tvrdím, že by možná měl tendenci přivřít oko nad něčím, co se nám z dnešního pohledu přijde fuj, hnůj. Prostě ta doba byla trošku jiná a i slušní lidé se občas dopustili něčeho, na co pak zbytek života rádi nevzpomínali. Což nic nemění na tom, že by se to všechno mělo pěkně zdokumentovat.

Co mě ale trochu štve je, jak k tomu přistupují média. To ona z toho dělají nějaké kontroverzní téma, protože je to dneska móda. Mám takový pocit, že když se někde najdou kosti z 45., tak to média bude zajímat, jenom když se ukáže, že to byli Němci zavraždění Čechy. Naopak ne. Taky pořád upozorňují - film na kontroverzní téma, bacha na to, Češi tam ubijí Němce. No a co? Vždyť to, že Němci dělali nehezké věci na Češích se ví, a že se do tzv. retribučních procesů, odsunů a "spravedlivé odplaty" schovalo kde co jiného, se ví taky. Po revoluci se o tom dost napsalo a mně nikdo nikdy neupozornil (třeba nápisem na obalu apod) -

0/0
13.10.2010 19:29

eltanin

Re: třeba by stálo za to,

pozor, držíš v ruce kontroverzní knížku. Takže proč je najednou takové haló kolem toho, že se něco takového píše a točí? Ono je to možná tak, že kdyby se na to neupozorňovalo a jenom se napsalo - Habermannův mlýn, drama z 2. světové války, tak by se nikdo nečílil a nemohlo by se psát, jak se Češi odmítají vyrovnat s minulostí. Jenže když se na to dostatečně upozorní, tak se někdo začne bát, že je to znamení chystaného překrucování dějin, ozve se a hned je důvod tvrdit, že nechce přijmout realitu apod.

Prostě nejsou dobré a špatné národy, jen dobří a špatní lidé a minulost by se sice měla zmapovat, ale zas nějak kór to přehánět je taky blbost. Spíš bychom si měli dávat pozor na to, co se děje teďky. Ať ušetříme potomkům starosti, kdyby se museli za nějakých šedesát, sedmdesát let červenat zase za nás. ;-)

0/0
13.10.2010 19:30

Vikina

Re: třeba by stálo za to,

v podstatě nemám co dodat. Mě nějaké info o pogromech na Němce nijak nevyvádějí z míry, vím o nich dávno - beru to jako historii, jako fakt, co se stalo a co máme jako Češi na triku. Stejně tak vím, jak tady řádili koncem války SS, byť většinou to nějaký poděs zbytečně vyprovokoval: zastřelit vojáka z kolony na ústupu se prostě nelítostně trestalo. Následně se Češi mstili na Němcích - taková prostě byla doba (mmch, z SS měli hrůzu i Němci, protože SS nelítostně řádilo i v jejich řadách - poslední dva esesáky, co se zapomněli v Jeseníku, zabili právě místní Němci). Jiná věc jsou vraždy v červni, v červenci, znásilňování atd. Mně tady hlavně vadí, že se při jakékoliv zmínce, že z české strany taky nebylo všechno košér se okamžitě zdvihne vlna negramotů s příspěvky, svědčícími o neomezené omezenosti. A nejvíc samozřejmě řvou ti, co mají máslo na hlavě, anebo jsou zmanipulovaní naším mainstreamem.

0/0
13.10.2010 19:53

bětka.báthory

Dík za recenzi,

nejspíš jde o něco jako veledíla Václava Řezáče, jen v obráceném gardu

0/0
11.10.2010 15:52

Vikina

Vzhledem k tomu,

že Juraj Herz je snad Žid, asi těžko jej lze podezírat z nějaké přehnané proněmecké náklonnosti. Jestli spíše není problém v tom neustále pěstovaném českém přesvědčení, že jsme největší pašáci na světě, mírumilovné holubičky, kterým každý ubližuje, takže cokoliv, co narušuje tuhle sebeoslavnou pokryteckou pózu, je nutno ihned masívně denuncovat. Přitom se stačí rozhlédnout kolen sebe dnes - je snad být na co pyšný?

0/0
11.10.2010 15:00

kevinbb

Re: Vzhledem k tomu,

Nemuzete absolutne srovnavat tehdejsi dobu z dnesni, takze vy se spise podivejte blize do prave ceske historie a ne stale vyhledavat duvody k rozdmychavani nenavisti.

Spravne to president Benes rekl, ze nekdy v budouci historii se bude zpochybnovat pravda ktera se bude vic a vic prekrucovat k nejake ceske vine. I kdyz to nerekl presne takhle,tak to takhle myslel, vcetne jeho podepsani,tak zvanych dekretu.

A president Benes mel stokrat pravdu,vzdycky se najdou cesi,nebo polocesi a samozrejme nemci kteri se stale a stale budou obhajovat tim,ze cesi se chovali k nemcum vzdycky spatne a ze je cesi vzdycky utlacovali a proto jsou cesi vini, ale ze vetsina sudetstskych nemcu se nikdy nesmirila s osamostatnenim Ceskoslovenska a tu nenavist pak zurocili po vyhre nacistu v r.1933 o tom se uz vubec nechteji bavit.

Osobne bych byl nejradeji kdyby se tohle tema uz uzavrelo a spise se koukalo na pritomnost a budoucnost nez nazpatek,protoze tim se stale vic a vic,kapicka ke kapicce zkresluje pravda.

0/0
11.10.2010 16:03

Vikina

Re: Vzhledem k tomu,

Nevím, kdo tady více rozdmýchává nenávist. Odvolávat se zrovna na Beneše ve světle toho, co o něm dnes víme, je těžké faux pas - navíc v této souvislosti nemluvíme o vině Čechů na válce (o tom totiž Beneš mluvil), ale o tom, co se stalo po ní.

Nemyslím, že by se mělo uzavírat téma, které nikdy nebylo otevřené a o němž se buďto lhalo nebo mlčelo. To totiž není o zkreslování pravdy, ale právě naopak: totiž aby konečně pravda vyplula na povrch. A jsme snad dost sebevědomí, abychom se stou pravdou uměli vyrovnat - nebo je snad lepší žít ve lži? S tím máme jít do budoucnosti - opravdu zajímavá logika. Mohli bychom mít dobrý vztah s Německem, pokud by se tam stavěli k době nacismu tak nějak "jó, byly tam jakési excesy, ale v podstatě jsme národ kabrňáků, a vůbec, proč o tom dnes mluvit, zaměřme se raději na budoucnost"? Bylo by to normální, jóó ?

0/0
11.10.2010 16:56

Vikina

Re: Vzhledem k tomu,

Ještě k tomu nesmíření se vznikem ČSR, zejména v době, kdy nacionalismus ovládal každý národ: jednak se s ní nakonec smířili, zejména když viděli, že se zase až tolik moc neděje .. německé školy, tiskoviny, názvy obcí, německé nápisy i v Praze, německá samospráva - teprve až v r.38 se nechali ovlivnit propagandou.

Jinak, v žádné české učebnici se nenajde konstatování holých faktů o německém osídlení pohraničí; totiž že do zcela pustých oblastí, kde dosud nikdy nikdo nežil, přišli němečtí kolonisté (českých se nedostávalo), a ti tam vybudovaly vesnice a posléze i města. Po několik staletí tam žili jen Němci (ne že by germanizovali tamní Čechy, nebylo koho germanizovat) - teprve časem se začaly obě národnosti prolínat. Po zániku samostatného českého království nastoupila habsb. monarchie (od r. 1526). Jak se asi měli Němci tvářit, když v r. 18 zjistili, že žijí v národním státě Čechů a Slováků? Kdy čeští politici dali najevo, že s účastí Němců na spoluvládě se jaksi nepočítá.

0/0
11.10.2010 17:30

eltanin

Re: Vzhledem k tomu,

Co sem taháte nějaký rok 1526? Vždyť němečtí králové tu vládli i předtím, třeba takový Přemysl Otakar II. Tak aspoň to bylo psáno v jednom románu z konce 19. století od jakéhosi bavorského spisovatele. Kromě toho byl Přemysl Otakar II. urostlý, modrooký blonďák, stejně jako ostatní kladní hrdinové knížky. Slované vystupovali buď jako záporňáci, nebo jako sice dobrosrdeční ale přihlouplí prosťáčci, kteří potřebovali laskavé vedení těch hodných modrookých blonďáků. Takže já přečíst si něco takového, tak také nebudu chtít dávat svou německou zemi potomkům těch hnusných padouchů nebo přitroublenců. :-)

0/0
11.10.2010 18:11

Vikina

Re: Vzhledem k tomu,

Němečtí králové tu nikdy nevládli (bože, to jsou ale nevědomosti, oni totiž žádní němečtí králové nikdy neexistovali), nejvýš jsem byli součástí tzv. Svaté říše římské národa německého, ovšem vždy jako samostatné české království. Přemyslovci už sice mohli mít hodně německé krve, ale vystupovali vždy jako čeští králové, stejně jako Lucemburkové či Jaggelovci. Obrat nastává až s Ferdinandem I., kdy se postupně centralizují státy v celé Evropě. Sice to nešlo ráz naráz, ale počátek je skutečně v r. 1526 (neznáme základy dějepisu?). Nu, a po Bílé hoře se už o českém království prostě nedá hovořit, takže není se co divit, že po 300 letech zdejší Němci na vznik českého státu zírali.

Jinak, bavíme se tady snad o faktické historii, ne o pomatených knihách kohokoliv (takových kravin bylo napsáno neurékom). Na faktu, že na území českého státu byla souvislá území, kolonizovaná a osídlená jen Němci, kde Češi nikdy nežili, to nic nemění. Stejně jako to, že to území bylo vždy české.

0/0
12.10.2010 0:23

eltanin

Re: Vzhledem k tomu,

Co je to "faktická historie," resp. kolik Čechů a Němců znalo to, co vy tu nazýváte faktickou historií? Já říkám, že třeba v roce 1900 došli do krámku dva sousedi koupit knížku pro synka. Český koupil román od Jiráska, německý to uvedené výše. Synci vyrostli, z jednoho byl pekař, z druhého zedník. Pochybuji, že ve volných chvílích chodili studovat do archívů, ale ten dárek od tatínka měli pořád doma a četli z toho i svým dětem.

Já netvrdím, že pohled na Přemdu jako velkého Čecha nebo velkého Němce vládnoucího hloupým paskřivcům je to nejdůležitější, ale je to jeden z faktorů, spolu s novinami, které ti lidé četli, apod. A já jen říkám, že pokud měl někdo ovlivněný pohled něčím takovým, tak se mu lze těžko divit, když se zlobil, že mu ti hnusní Čechové, co ubili velkého Němce Přemysla Otakara II., nechtějí dát, co jeho jest. :-)

0/0
12.10.2010 9:52

Vikina

Re: Vzhledem k tomu,

ano, to je pravda, lidi znali z historie jen to, co jim sdělila literatura a propaganda. Češi měli svého Jiráska a Palackého, Němci zase své (a že měli v mnohém pravdu - oni skutečně byli nositelé pokroku a civilizace, oni budovali města, založili moderní průmysl, zkolonizovali celé pohraničí). Žel, 19. století bylo prodchnuto nacionalismem, takže z občanů se stali národovci. Němci tak neměli tušení, že žijí v někdejším českém království, Češi pak to, že v pohraničí moc Čechů nikdy nežilo. Na vině jsou politici, údajně demokratičtí (stejní jako dnes, o demokracii jin nejde ani náhodou, jen o plná koryta, a k tomu potřebují zmanipulované stádo, které je volí, místo aby je ve svém zájmu přemístilo na Kalahari). Ti jim samozřejmě pravdu neřekli ani náhodou. Ani jedna strana nechtěla věc řešit občansky (ač jedině to bylo správné), každá to chtěla vyřešit národnostně, takže na malér bylo zaděláno. Absolutistický panovník napětí vyrovnával samosprávou, politici tyhle svobody zrušili.

0/0
12.10.2010 23:22

petrph

Kéž by

Ono by bylo hezké, kdybychom si mohli o údobí po konci války zazpívat (jako po vzniku republiky 1918), "bourali jsme veselí, ten protektorát zpuchřelý", a pěstovat si přesvědčení, že jsme ti největší pašáci na světě, mírumilovné holubičky, kterým každý ubližuje, atd atd, načež by jsme všem sudetským Němcům odpustili jejich spoluúčast při rozdělení republiky v roce 1938 a připravované likvidaci českého národa německými nadlimi.;-D

0/0
11.10.2010 16:09

Vikina

Re: Kéž by

Ale o nějakém odpuštění za r. 38 tu snad řeč není, momentálně je řeč o zločinech po válce. O tom, že jsme nej nej národ nás přesvědčují všechna média už od r. 1918 - dnes to není jiný. Co se týká likvidace českého národa, uvítal bych, kdyby se do historie nemontovali lidé, co o ní vědí jen to, co si přečetli v novinách, slyšeli v telce a znají jen ze školních slabikářů.

A když už jsme u toho odpouštění či naopak potrestání, kolik u nás bylo potrestáno zločinců z 50. let (a kolik bylo potrestáno nacistů samotnými Němci). A co uděláme s těmi, co tak nadšeně budovali socialismus (když už sudeťákům předhazujeme to poblouznění Hitlerem) a podporovali komunistický režim, který byl némlich to samý, co nacismus? Taková Šiklová je dnes vážená paní humanistka - a kolik z těch sudeťáků má na triku to, co ona? Ono myslet, byť i jen trochu, asi dost bolí, že?

0/0
11.10.2010 16:40

kevinbb

Re: Vzhledem k tomu,

Vikino

Vy jste presne jeden z tech ceskych lidi ktery by pro svoji jesitnost, hloupost a arogantnost kolaboroval skymkoliv, hlavne, ze by vam prisvedcoval, samozrejme pro svoje duvody, ale ty by vam samozrejme nerekl, zkratka uzitecny i*iot. Hlavne, ze budete stale hledat neco co by ospravedlnovalo vase komplexy a docela bych se vsadila, ze zijete v nektere nemecky mluvici zemi, vubec bych se nedivila.

A o takovych president Benes mluvil. My je preci zname, takovi lide kolaborovali jak za okupace s nemcema tak za komunistu z komunistama zkratka s tema kdo je platil. Hlavne, ze navenek budete moralizovat a hlasat objektivnost a spravedlnost coz me pripomina jednoho naseho byvaleho presidenta ktery se sudetakum omluvil za to, ze zrazovali a zradili nasi republiku.

Prosim muzete si myslet co chcete, ale hlavne nevyvolavejte emoce a nenavist za neco, na co jsme nemeli vubec vliv a proto jsem pro to, aby se to nechalo byt a nevyhledavat stale nejake historky ktrere se uz nedaji dokazat!

0/0
11.10.2010 18:01

Vikina

Re: Vzhledem k tomu,

Ješitnost, hloupost a arogantnost zde prokazují jen zdejší nevzdělaní vlastenci. Pravdu měli mí prarodiče, kteří žili v naprosté pohodě v Sudetech mezi samými Němci, že problémy nastaly, až když přišli "vlastenci".

Co se kolaborace týče, dědeček odmítl říšské občanství, na které měl podle jejich zákonů nárok - že si tím nepolepšil, je nabíledni. S komunisty jsme také nevycházeli zadobře - mmch, byli to hlavně oni, kdo vyvolávali "emoce a nenávist", stejně jako ti, co dnes zpochybňují poválečné zločiny (takže takový kevinbb má stejné názory, jako komouši - a kupodivu to nevidí).

Havel se neomluvil za to, že sudeťáci zradili republiku, ale za to, že byli okradeni a následně vyexpedováni do Německa. Což takhle držet se faktů? Jako např. toho, že zde neobhajuji Němce, nýbrž držím se striktně tématu, totiž toho, co se tu dělo po válce.

0/0
12.10.2010 0:45

kevinbb

Re: Vzhledem k tomu,

Vikina

takze kdyz tvrdili neco vasi prarodice, tak to musi byt pravda, ze, myslim v celem meritku a ne v meritku jedne vesnicky nebo samoty. Moji prarodice treba tvrdili o sudetech uplne neco jineho. Treba o nemecke nenavisti k ceskemu narodu kdy vyvadeli cechum zijici v pohranici vsechno to nejhorsi a to bylo prosim jeste pred prvni valkou a potom jeste pred nastupem a rozmachem nacistu jeste horsi a to se zhorsilo o trista procent po nastupu nacistu, to se tam uz tezko pry dalo vydrzet.

Je pravda, ze to vsichni nemci nedavali cechum tolik najevo, ale po nastupu nacistu a se pridavali dalsi a to pak uz byla daleka vetsina nemcu zijici v pohranici. A dokonce lide kteri se vzdycky tvarili loyalne k republice najednou prisli na to, ze cesi do te doby zijici jako sousedi jsou ti nejhorsi sousedi. Nadavky a osocovani v konzumech nebo v hospodach tam bylo na dennim poradku, takze Cesi se pomalu uz bali vychazet mezi lidi s kteryma zili tolik let bez problemu, vetsinou.

0/0
12.10.2010 1:06

kevinbb

Re: Vzhledem k tomu,

vikino,

je to presne jak jsem psal vyse, jste nenavistny arogantni, jesitny a hloupy a lidi jako vy se nikdy nepouci dokud nedostanou pres sosak jako vasi soukmenovci v sudetech. A to potvrzuje presne to, ze vy jste schopen se vzdycky pridat na stranu proti Ceske republice za "pohlazeni' vasi jesitnosti a hlouposti kdyz opomenu vasi neznalost veci.

Vystehovani nemcu bylo na danou dobu kazdopadne nejlepsi rozhodnuti ktere president Benes podepsal a to se v tyhle dobe potvrzuje dvojnasob!

0/0
12.10.2010 1:12

Vikina

Re: Vzhledem k tomu,

Promiň, kevine, ale s hlupákem se bavit nemíním.

0/0
12.10.2010 23:24

whocares

Však taky byl film sponzorován

jakýmsi Sudetoněmeckým spolkem,.... :-/

0/0
11.10.2010 14:18ŽebříčkyRedakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.